ПравилаПравила   FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы  Репутация пользователейРепутация  ПрофильПрофиль  Напоминание пароляЗабыли пароль?   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения    РегистрацияРегистрация  ВходВход

Сталкер у зоні звуку
На страницу 1, 2  След.
 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов PsyShine -> Mind Gathering
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
goa_wert
Chillimanjaro


Зарегистрирован: 05.02.2003
Сообщения: 2473
Откуда: Kiev-Troja
Репутация: 264.6
голосов: 20

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 25, 2003 10:13 pm    Заголовок сообщения: Сталкер у зоні звуку Ответить с цитатой

Вот нашел статейку интересную :)

___________________________________________________________


Сталкер у зону звука
Сьогодні, як звичайно в четвер, у вечірньому ефірі на «Радіо столиці» — передача «Трансмутація»

Бесіду вела Леся ГАНЖА, «День»

ФОТО ОЛЕКСIЯ СТАСЕНКА / «День»
СЕРГІЙ КУЗЬМІНСЬКИЙ ШАМАНИТЬ ЗА ДІ-ДЖЕЙСЬКИМ ПУЛЬТОМ
Веде її ді-джей Пуберт, мабуть, набагато більш відомий як Сергій Кузьмінський, або Кузя — колишній лідер, ідеолог і натхненник «Братів Гадюкіних» — однієї з небагатьох українських рок-груп, яка за якістю своєї музичної продукції могла б увійти в top-ten «вітчизняних виробників» нарівні з горілкою «Гетьман» і пивом «Оболонь». Кузя з породи людей, які вже коли беруться за справу, то роблять її бездоганно. Або, без пафосу, професіонально. Зараз він організовує школу ді-джеїв, заняття в якій почнуться 1 вересня, тому про свою професію він розповідає не лише як практик, але й як викладач азів ремесла.
— Ді-джей — це не та людина, яка навчилася міксувати, а та, що любить музику й кайфує від того, що дає її слухати іншим людям.
Десь у 80-ті роки з'явилися програвачі з pitch-control, тобто з пристроєм, що дозволяє контролювати швидкість обертання диска. Оскільки сучасна танцювальна музика записана під ритм-машину, і темп тримається математично точно, то з'явилася можливість зводити окремі записи (треки), тобто синхронізувати їх за швидкістю. Від уміння ді-джея залежить чи почує людина музичну межу чи ні. Я вважаю, що це досить просто, тим більше для людини, що має музичну освіту або хоч би почуття ритму й слух.
Але ді-джей — це передусім його особиста музична колекція. Зараз у Києві загальний рівень ді-джеїв такий, що досить накупити компакт-дисків і навчитися їх зводити як попало. Але є приблизно десять фахівців, які працюють нормально, тобто дістають платівки з альтернативних джерел. Тому основна робота ді-джея відбувається непомітно для сторонніх: це робота з лейблами (музичними фірмами), дистриб'юторами — партнерами, з якими познайомився або по Інтернету, або особисто.
У моїй колекції дуже багато платівок, виданих мінімальним тиражем, наприклад, 50 примірників (це — на весь світ!). У гоа-трансі — музиці, якою я займаюся, дуже багато що взагалі не доходить до видавця й існує лише в одиничних примірниках у ді-джеїв.
— І яка ж твоя колекція?
— У мене майже 500 гоа-трансових платівок. Було б набагато більше, якби мене навесні не пограбували. Приблизно 40% моєї колекції відновити вже не можна, оскільки в ній було дуже багато «білих лейблів» — платівок, що не входять до плану видань фірми (це відбувається так: люди зібралися в п'ятницю ввечері в студії, зробили запис, а в суботу вранці випустили 20 платівок, які тут же продали). З іншого боку, цей випадок примусив мене мобілізуватися, і зараз у мене знову досить багато добрих фірмових платівок.
— А в чому полягає різниця між роботою ді-джея в студії на радіо й на вечірці?
— Різниця величезна. Граючи на вечірці, я намагаюся перебувати якнайближче до танцполя, бо відбувається абсолютно конкретний обмін енергією, заради якого все й затівається. Сидячи ж у студії на радіо, я можу собі дозволити грати треки, які були б абсолютно провальними на вечірці, де люди зібралися відпочити й потанцювати. Ді-джей повинен це враховувати й не перевантажувати їх складною музикою. Багато хто взагалі вважає гоа-транс не танцювальним. Але це — дурниці. Просто танці бувають різними: для спілкування між статями — це закладене в основу поп-культури, й для спілкування з Богом — це гоа-транс. До речі, київські клуби для гоа-трансових вечірок зовсім не пристосовані. Потрібен відповідний інтер'єр, освітлення, звук. У нас же хиби матеріальної бази звикли компенсувати шаленими кількостями алкоголю й наркотиків.
Існує думка, що для сприймання психоделічної музики начебто необхідно поглинати кислоту, таблетки, колотися героїном. Але це — глупство. У філософії гоа-трансу закладений колективний досвід людства, яке сьогодні вже пересвідчилося: наркотики шкодять організмові. Але оскільки потяг людства до іншої реальності непереборний, то гоа-транс — це нешкідливий для здоров'я спосіб проникнення в іншу реальність. Звичайно ж, це не сьогоднішній винахід: на поєднанні впливу музики, слова, світла, запахів, зображення грунтуються всі релігійні культи.
До речі, на Заході адепти гоа-трансу — в основному покоління тридцятирічних, тобто ті рокери, які ще не пропиячили свої мізки й розуміють, що гоа-транс — це рок-н-рол кінця 90-х. Адже психоделічні ідеї прийшли з 60-х, з музики каліфорнійської хвилі. Я вважаю, що та хвиля захлинулася через те, що світ винайшов героїн і дуже багато хто на ньому погорів.
У гоа-трансі ідеї ті ж, просто технології інші. Тому мене дивують мої ровесники (а мені вже 36), які досі з безглуздим пафосом стверджують, що все добре, що тільки можна було зробити в музиці, зробили вони й що на рокові музика закінчилася.
— Наскільки складно бути ді-джеєм, який грає психоделічний транс?
— Треба мати достатню сміливість, щоб пустити в себе цю культуру, цю музику, а далі вона сама тебе несе. Особливістю психоделічної музики є трепетне ставлення до кожного окремого звуку. Коли трек записується, то кожен звук робиться окремо. Сфера створення нового перенеслася в сферу творення нових звуків. Наприклад, якщо на тролейбус дивиться людина, що геть зовсім не знає що це таке, то вона бачить не банальний міський транспорт, а якесь диво. Те ж саме й з психоделічною музикою: ти чуєш звуки, які ідентифікувати не можеш, тому сама музика перетворюється на подорож до іншого світу.
— Як виникла твоя радіопередача?
— «Трансмутація» з'явилася завдяки тому, що особисто мені пішов назустріч президент фірми «Reebok»: адже в нашій країні весь бізнес відбувається на рівні «однокласників», тобто за рахунок особистих зв'язків. Я би не затівав цю передачу, якби радіо не мало такого величезного значення. Річ у тім, що трек до своєї реалізації на компакт-диску проходить дуже довгий шлях. Спочатку з'являється дат, потім максі-сингл на вінілі, він відіграється ді-джеями, потім, у разі успіху, він входить до якогось альбому, який видається знову ж на вінілі, й лише потім на компакті. Частіше за все, те, що продається в нас, — це не альбоми, видані на компакт-дисках, а компіляції якихось лівих комерційних структур, які просто ліцензують певні треки в незалежних фірм.
А те, що я граю на радіо, — це продукція, яка дійде до ділків шоу-бізнесу ще дуже нескоро. Часто платівка, яку нарізали два тижні тому, вже приходить до мене й звучить на весь Київ, розкручуючись тут одночасно зі своєю розкруткою на Заході. І я радію, що хоч би в цьому Україна, всупереч традиції, не відстає.
До того ж кожний радіослухач має унікальну можливість записати з радіо зовсім «на шару» музику, яку зараз просто ніде купити, а за рік-два доведеться купувати за великі гроші.
Для мене найважливіший день тижня — понеділок, бо щопонеділка я одержую посилки з платівками. Якщо з якихось причин посилка не приходить, то такий день я називаю «чорний понеділок» і весь тиждень ходжу, як прибитий.
— Сергію, а чи не мають наміру возз'єднатися «Брати Гадюкіни»?
— Ні. Зараз випускається давно записаний альбом «Щасливої дороги». Мені неодноразово пропонували зробити тур, не розуміючи, що це будуть не «Брати Гадюкіни», а клоунада на тему. Зображати із себе зараз брата Гадюкіна — мені абсолютно не цікаво. Хоч я розумію, що це був би досить прибутковий комерційний проект.
Багато хто дивується: була найкрутіша група «Брати Гадюкіни», а тепер — Сергій Кузьмінський якийсь там диск-жокей. Більшість упевнена, що диск-жокей — це людина, що врубає «Маккарену» на дискотеці, під яку танцюють п'яні жлоби зі своїми бабами. Тому часом мені доводиться користуватися своїм ім'ям, старими зв'язками для того, щоб просувати тут гоа-трансову культуру. Не можу сказати, що це дуже допомагає, але часом значно полегшує мою місію.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
grass



Зарегистрирован: 28.05.2003
Сообщения: 125
Откуда: Керчь
Репутация: 95.8

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 26, 2003 10:17 am    Заголовок сообщения: Re: Сталкер у зоні звуку Ответить с цитатой

PSOI писал(а):
Вот нашел статейку интересную :)


да, эту бы статейку да в сейчас!
а, кстати, кто есть на связи с Пубертом - он еще выпускает свои компиляции?, если да, то как их можно заполучить?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Alienatix
psyshine.org.ua


Зарегистрирован: 05.02.2003
Сообщения: 5563
Откуда: Kyiv, Ukraine
Репутация: 145.1
голосов: 66

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 26, 2003 10:21 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Насколько я знаю, не выпускает.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
Acid Sonic
Hurricane Team


Зарегистрирован: 07.02.2003
Сообщения: 2465
Откуда: MDA - Печерское отделение.
Репутация: 84.4
голосов: 16

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 26, 2003 10:50 am    Заголовок сообщения: Re: Сталкер у зоні звуку Ответить с цитатой

PSOI писал(а):
Вот нашел статейку интересную :)





_________________
Magic.Dance.Association.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
покемон
Гость






СообщениеДобавлено: Ср Ноя 26, 2003 11:51 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ну и в чем актуальность этого нафталинового старья?
Вернуться к началу
Гость







СообщениеДобавлено: Чт Ноя 27, 2003 9:02 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

покемон писал(а):
ну и в чем актуальность этого нафталинового старья?


не, ну точно покемон - это ж ностальгия!
Вернуться к началу
покемон
Гость






СообщениеДобавлено: Чт Ноя 27, 2003 9:08 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ах ностальгия!
вот оно что!

вот бы пуберт поржал с вашей ностальгии
Вернуться к началу
Гость







СообщениеДобавлено: Чт Ноя 27, 2003 9:15 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

покемон писал(а):
ах ностальгия!
вот оно что!

вот бы пуберт поржал с вашей ностальгии


а ты его шестерка, чтоб за него отвечать?
Вернуться к началу
покемон
Гость






СообщениеДобавлено: Чт Ноя 27, 2003 9:50 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

я его десятка
Вернуться к началу
grass



Зарегистрирован: 28.05.2003
Сообщения: 125
Откуда: Керчь
Репутация: 95.8

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 28, 2003 8:27 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

покемон писал(а):
я его десятка


в смысле десятая любимая шестерка?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
покемон
Гость






СообщениеДобавлено: Пт Ноя 28, 2003 10:18 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

да, покемон - любимый шнырь пуберта!
Вернуться к началу
Гость







СообщениеДобавлено: Пт Ноя 28, 2003 6:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Статья актуальна??? Нет. Старье??7 ну конечно же старая 98-год всё же. Ну и что с того что старая и неактуальная. Зато интересная. Мне лично, когда я нашел эту статью было поприколу почитать. Тем более я даже и не знал, что в газете День брали интервью у Кузи. А лет через 10 её будет ещё интереснее читать, хотя нет. Читать вчерашние газеты не интересно, да? пукемон??
Вернуться к началу
goa_wert
Chillimanjaro


Зарегистрирован: 05.02.2003
Сообщения: 2473
Откуда: Kiev-Troja
Репутация: 264.6
голосов: 20

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 28, 2003 6:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Извините, забыл подписать предыдущий топик:)
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
покемон из пакистана
Гость






СообщениеДобавлено: Пт Ноя 28, 2003 7:00 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

интересно ли читать старые статьи? нет, псуи, не интересно.
гораздо интереснее писать новые, или давать интервью.
Вернуться к началу
Alienatix
psyshine.org.ua


Зарегистрирован: 05.02.2003
Сообщения: 5563
Откуда: Kyiv, Ukraine
Репутация: 145.1
голосов: 66

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 28, 2003 7:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Медленно, но уверенно приближаемся к оффтопику.

Пиплы, вы и правда лучше б новую статейку накатали, было бы и полезно и актуально ;)


Последний раз редактировалось: Alienatix (Пт Ноя 28, 2003 7:46 pm), всего редактировалось 1 раз
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов PsyShine -> Mind Gathering Часовой пояс: GMT + 2
На страницу 1, 2  След.
Страница 1 из 2

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах